Bursdagskort på bestilling
I dag skal dere få se et par bursdagskort jeg har laget på bestilling. Veldig koselig å lage slike kort. :) Her kan man virkelig bruke fantasien, klippe og lime. :)
Siden det er to bursdager på våren, ble nettopp våren tema for kortene.
Jeg skal snart gå i gang med et dåpskort og to konfirmasjonskort som er bestilt, det blir spennende, har ikke laget noe slikt før.
Slik ble de seende ut. De er helt like. Jeg bruker å klippe og lime sammen forsiden på kortet, deretter scanner jeg og legger til tekst og annen redigering. Jeg har lagt ut kortene for salg i Hulda's Homemade.

Jeg har tatt utgangspunkt i bildet med de to fuglene. Det er de samme fuglene som er printa ut i større format, klippet ut og limt øverst på kortet. På denne måten ser det ut som de kommer flyvende ned mot de to som holder båndet i kurven.
Jeg syns det er spennende å bruke slike effekter i kort, da blir bildene mer levende. Det er også fint at flere ting går igjen i bildet, som en rød tråd.

Kortet er satt sammen av flere ulike designerark. Her er tilsammen fem ulike typer ark. (deler av ark.) Dette er med på å gi liv til bildet, syns jeg.
Jeg har knytt et kremfarget organzabånd i siden. Organza er nydelig, en fin effekt er at det er gjennomsiktig, slik at ingenting av motivet forsvinner.

"Fuglesang dagen lang",
er en av tekstene jeg har skrevet på kortet. Den lille fuglen nederst i hjørnet har jeg satt fast med en limpute.

Du trenger ikke å legge kort vekk i en skuff, de er fine til pynt, nesten overalt. :)
Jeg vil avslutte dette innlegget med en nydelig vårsang som
Per Svile har skrevet teksten til; Lerka.
Lerka
Og vesle lerka, ho hev det so
at finn ho ein tuvetopp fri for snjo,
so kved ho i med sin finaste song,
so trur ho på vår med ein einaste gong.
"Å hei! Å hi! Å tiriliti! Å tirili, tirili-ti!"
Og vesle lerka, ho hev det slik
at finn ho ein solstråle, so vert ho rik.
Då stig ho i høgdi og trallar i lit
til sumar på jord, endå snjoen ligg kvit.
"Å hei! Å hi! Å tiriliti! Å tirili, tirili-ti!"
Og lyngtuva, det er lerka sitt fat.
Der set ho seg ned, og so fær ho seg mat.
Og når ho er mett, ho takkar so glad
vår herre for maten, med kvitter og kvad
"Å hei! Å hi! Å tiriliti! Å tirili, tirili-ti!"
Gud signe deg! Du er fuglen min, du!
Gud signe no deg med di glade tru!
Og møter eg kulde og snjo på min veg,
Gud gjev meg i soltru å kveda med deg:
"Å hei! Å hi! Å tiriliti! Å tirili-tirili-ti!"
Vi er vel som lerka noen og en hver, tror på vår så snart det blir en bar flekk! :)
Kos dere i aprildagene!
